SELÇUK: DAĞITIM BU HAFTADAN İTİBAREN BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı.
Bu haber 2020-10-12 08:05:07 eklenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı.

Çankırı ili programı kapsamında Tüney Köyü İlkokulunu ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk, "Bugün eğitim öğretimin ikinci aşamasına 21 Eylül'den sonra gelmiş bulunuyoruz. Bu aşamada da ilkokul 1 ve okul öncesi zaten açıktı. 2, 3, 4, 8. ve 12. sınıflarımızla, özel eğitim gereksinimi olan çocuklarımızın tüm kademelerindeki okulları ve tüm kademelerdeki köy okulları bugün açılmış bulunuyor.

Bu açılış nedeniyle bugün Çankırı'da bir köy okulundayız. Hep birlikte bu okulumzdaki çocuklarımızla, öğretmenlerimizle beraber bugünü yorumlayıp bugün için neler yapabiliriz sorusunun cevabını arıyoruz. Burada güzel bir çalışma başlamış. Bu beni çok mutlu etti.

Köy okullarında öğrenci sayısına bakılmaksızın tüm köy okullarının açık kalması için bir mevzuat kararı aldık. Valiliklerimiz bünyesinde ilçe milli eğitim kurulları, okulların ihtiyaçları konusunda büyük bir gayret içindeler. Bu anlamda bazı ihtiyaçları dikkate alıyoruz. Bu ihtiyaçlardan biri de tablet ihtiyacı. Çocukların ana mecrası EBA televizyonu. Çocuklar televizyondan ihtiyaçlarını giderebilirler. Kaçırırlarsa tekrarını izleyebilirler. Tablerlerin kritilerlerin daha önce açıklamıştık, peyderpey devam edecek.

13 bine yakın EBA destek merkezleri kurduk. Çocuklar kendi okullarına değil istediği en yakın okula başvurup bu merkezde istediği kadar destek alabilir. Evinde çalışma olanağı sınırlı olan çocuklar için bir ay içerisinde EBA destek merkezini hayata geçirdik. Bundan sonraki süreçte de her türlü kurala uyarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Salgının seyrini dikkate alıp bu konuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu ikinci aşamayı bu köy okulundan açıyor olmanın büyük bir mutluluğu var. Bundan sonraki sürecin de en nitelikle sürece dönüşmesi için tedbirlerimizi alıyoruz." dedi.

ETİKETLER : Selçuk: Tabletlerin dağıtımı bu haftadan itibaren başlıyor
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
DÖVİZ KURLARI
Kur Alış Satış
Dolar 7.7921 7.8233
Euro 9.2923 9.3296
HAVA DURUMU
ISTANBUL
ARŞİV
- -
ANKET
REFERANDUMU DESTEKLİYORMUSUNUZ?
EVET
HAYIR
SÜPER LİG PUAN DURUMU
EFAHaber

©
Copyright 2020 EFAHaber. Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz