ERDOĞAN'DAN AB'YE VİZE ELEŞTİRİSİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Reform Eylem Grubu Toplantısı'na başkanlık yaptı. Erdoğan, Vize serbestisi sürecinde 72 kriterden 66'sını tamamlamış durumdayız. Avrupa Birliğinin vize serbestisinde ne kadar samimi olduğunu da göreceğiz diye konuştu
Bu haber 2019-05-09 18:52:43 eklenmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Reform Eylem Grubu Toplantısı'na başkanlık yaptı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Reform Eylem Grubu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye'yi Avrupa ailesinin dışına atmaya çalışanlara inat yolumuza ısrarlı bir şekilde devam ediyoruz." dedi.İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları...

60 sene önce nasıl kararlıysak bugün de aynı noktadayız. Türkiye'ye AB dışına atmaya çalışanlara inat yolumuza devam ediyoruz. Şu gerçeğin artık herkes tarafından görüldüğüne inanıyorum. AB'nin Türkiye'ye olan ihtiyacı, Türkiye'nin AB'ye olan inancından daha fazladır. Avrupalı muhataplarımızın ön yargılarını bir kenara bırakıp meseleye adaletli bakmalarını istiyoruz. Kazan kazan anlayışı içinde süreci ilerletmemelerini bekliyoruz.AB'yi içine kapatma girişimleri bizim gibi ülkelerin katılımıyla boşa çıkarılabilir. Cumhurbaşkanı olarak ilk kez başkanlık ettiğim toplantıya büyük önem verdiğimi belirtmek istiyorum.

Türkiye'yi son bir kaç yıldır birbirinden travmatik olaylarla yüzleşmek zorunda kalmıştır. 15 Temmuz darbe girişimin ardından OHAL ilan ettik ve tedbirler aldık. Maalesef bizimle yeterli dayanışmayı sergilemediler. FETÖ'cü askerlerin korunmasına kadar dostlukla bağdaşmayan hareketlerde bulundular. Pankartlarla şahsımın ölümle tehdit edildiği utanç verici olaylara muhatap olduk. Avrupa Türkiye'nin teröre karşı mücadelesini eleştiri oklarının hedefi yaptı.

Ekonomimizi atağa kaldıracak reformlara hız vermeliyiz. Önümüzdeki dönemde demokrasi kalitesini yükseltecek adımlara ağırlık vereceğiz. Vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi temel önceliğimizdir. Yapısal reformlara öncelik vereceğiz.

Önümüzdeki süreçte AB ilişkilerinde kazanımlarımız olacak konulara odaklanacağız. Bunların başında vatandaşlarımız için vize serbestîsinin sağlanması ve Gümrük Birliği'nin güncellenmesi geliyor. Bunun için 6 adımı daha tamamlayacağız. AB'nin vize serbestîsinde ne kadar samimi olduğunu göreceğiz. Ayrıca katkısını ve etkisini test etmemiz gerekiyor.

ETİKETLER : Erdoğan\'dan AB\'ye vize eleştirisi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
DÖVİZ KURLARI
Kur Alış Satış
Dolar 5.7498 5.7728
Euro 6.3610 6.3865
HAVA DURUMU
ISTANBUL
ARŞİV
- -
ANKET
REFERANDUMU DESTEKLİYORMUSUNUZ?
EVET
HAYIR
SÜPER LİG PUAN DURUMU
EFAHaber

©
Copyright 2015 EFAHaber. Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz