İSTİHDAM YATIRIM ÜRETİM İHRACAT ŞAHA KALKACAK!

Elazığ Ak Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Nihat DEMİRBAĞ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim manifestosunun önemine değinerek bazı açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2018-05-11 20:18:09 eklenmiştir.

Elazığ Ak Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Nihat DEMİRBAĞ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim manifestosunun önemine değinerek bazı açıklamalarda bulundu.

 

Küresel güçlerin ve faiz lobilerinin ekonomimizi dalgalandırmaya çalıştıklarını belirten DEMİRBAĞ; “Ak Partinin seçim manifestosu ve Cumhurbaşkan’ı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın TOBB töreninde yapmış olduğu konuşmasından açık ve net görülüyor ki 24 Haziran’dan sonra hükümetin öncelikli işi ekonomi olacaktır. Yani yatırım, istihdam, ihracat ve üretim olacak.

 

Ekonomi için bu dört unsur bir arabanın dört lastiği gibidir. Biri eksik olursa olmaz. Her zaman dediğim gibi zengin ve donanımlı şirketleri olmayan zengin ve donanımlı ülkeler ve şehirler olamaz. Ekonomi hayatımızın ve her kesimin en vazgeçilmez unsuru durumundadır. Bu sebeple de her hükümetin, her valinin, her kaymakamın görev başına gelir gelmez ilk işi, o ülkenin, o şehirlerin vergi, istihdam, ihracat ve üretim rekortmenlerini tanımak ve onlara sahip çıkmak olmalıdır. İş adamları ve yatırımcılar olarak bizler de devlete gereken katkıyı sağlayarak yardımcı olmak zorundayız. İnanıyorum ki 24 Haziran’da milletimiz Ak Parti döneminde 16 yılda yapılan hizmetlerin muhasebesini iyi yapacak ve yola daha güçlü bir şekilde devam diyerek ekonomiyi de şahlandıracaktır.

 Dedi.

 

Mis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat DEMİRBAĞ, Cumhurbaşkanı’nın da değindiği gibi yabancı kredilendirme kuruluşlarının değerlendirmelerine kulak asılmaması gerektiğini belirterek; “Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman söylüyor; Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Türk şirketleri şu anda ulusal piyasalarda yarışacak güç ve donanıma sahipler. Biz önce kendi içerimizdeki yerli ve milli yatırımcı müteşebbisleri ayağa kaldırmak ve koşturmak suretiyle hem yatırım hem de istihdam hususunda çıta atlayabiliriz

 

EvelAllah iş adamlarımız ellerinden gelenin fazlasını yapmaya muktedirdir. Şahsım olarak da teveccüh edilir ve meclise gidersem iş adamı kimliğimle şehrimizde özellikle ekonomi konusunda projesi ve fizibilitesi hazır olan iş adamlarının önünün açılması noktasında büyük yardımlarım olacağına inanıyorum. 40 yıldır içerisinde olduğum ticaret hayatının sıkıntılarını bizzat yaşayarak tecrübe sahibi oldum.

 

Hükümetimiz de büyük badireler atlatılan son üç dört yılda gerek KGF ile gerek istihdam teşvikleriyle iş adamlarına derin bir nefes aldırmayı başardı. İş adamları da bunu karşılıksız bırakmayarak yatırımlarıyla 1,5 milyon işsize istihdam sağladı.” dedi.Yatırımların yapılması aşamasında en büyük külfet ve ayak bağının faiz olduğunu belirten Nihat DEMİRBAĞ açıklamasında; “Senelerdir görüyoruz ve duyuyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımızın da dile getirdiği gibi iş dünyasının önündeki en büyük taş faiz belası. Sayın Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinden sonra da Faiz mücadelesinden zaferle çıkacağımızı belirtti.

 

Ben de inanıyorum ki yeni dönemde iş adamlarıyla saflar daha sıkı tutularak ve omuz omuza yürünerek faiz belası da dahil bir çok bela ülkenin önünde büyük bir taş olmaktan çıkıp bir çakıl taşı haline gelecek ve ayaklarımızın altında kalacaktır. Seçim öncesi emeklilere ikramiye, yaşlılık maaşlarının artışı, varlık ve imar barışı gibi alınan bir takım tedbirler de ekonominin rahatlatılması ve canlandırılması açısından çok önemlidir. Burada iş adamlarımızın da korkmadan yatırım ve istihdam noktasında devlete ve hükümete yardımcı olmaya devam etmelerini gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum. Yeni dönemde daha güçlü bir Türkiye için omuz omuza vererek meclis çoğunluğuna da sağlayarak 24 Haziran’da yola daha güçlü bir şekilde devam edelim.”dedi.  

ETİKETLER : Nihat Demirbağ İstihdam ihracat üretim şaha kalkacak Ak Parti
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
DÖVİZ KURLARI
Kur Alış Satış
Dolar 5.7438 5.7669
Euro 6.3760 6.4016
HAVA DURUMU
ISTANBUL
ARŞİV
- -
ANKET
REFERANDUMU DESTEKLİYORMUSUNUZ?
EVET
HAYIR
SÜPER LİG PUAN DURUMU
EFAHaber

©
Copyright 2015 EFAHaber. Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz