KOZAN ÇALIŞMALARIMIZI AZİMLE SÜRDÜRECEĞİZ

Ak parti Kadın Kolları,Siyasi ve Hukuk İşleri E.Başkanı MKYK Üyesi Sayın Filiz Kozan Ankara'da makamında Efahaber’in İmtiyaz sahibi Gazeteci Elif Figen Aktepe’nin sorularını yanıtladı.
Bu haber 2015-09-14 02:40:00 eklenmiştir.

SORU- Klasik olacak ama Filiz Kozan kimdir

 

CEVAP- Filiz Kozan,öncelikle bir anne,2 çocuk annesiyim .Evlatları ile gurur duyan,bir anneyim.Ülkesini,Vatanını  memleketini çok seven 2 evladın annesiyim.Ayrıca  İktisat Fakültesi mezunuyum.Ardından Gazi Üniversitesi’nde Türk Halk bilimi üzerine, ihtisas yaptım. Daha sonra Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde bir Yüksek lisans denemem oldu.Fakat iyi bir öğrenci değildim.Çünkü seçim çalışmalarından dolayı çok fazla eğitimime zaman ayıramadım.İlk başlarda iyiydi seçim çalışmaları başlayınca Önceliği davamıza verdik.

 

Önemli olan,Ak partinin Davasıydı.o nedenle bir müddet ara vermek zorunda kaldım.Onun haricinde Ak parti’ye MKYK Üyesi olarak giriş yaptım.Kadın kollarında Proje Komisyon başkanı olarak devam ettim.Daha sonra Siyasi ve Hukuk işleri,E. Başkanı olarak ta çalışmalarımı sürdürdüm.Ak parti kadın kolları Genel Başkan Yardımcısı oldum.Şuan da MKYK Üyesi olarak görevime devam etmekteyim.

 

 

Burada hangi görevde olursak olalım vatanımız için, evlatlarımızın  torunlarımızın geleceği için Ülkemize vatandaşlarımıza daha iyi hizmet etmek için,Bu sevda ile çalışan insanlarız.Burada ben tek değilim benimle birlikte aynı amaca hizmet eden,Bir çok dava arkadaşımız var Onlarla birlikte bu ulvi amaç uğruna çalışmalarımıza devam ediyoruz  İnşallah gelecek günlerde de yine Bize verilen görevlerde çalışmalarımızı büyük bir azimle sürdüreceğiz.

 

SORU- Filiz hanım Elazığ’dan 7 Haziran seçimlerinde aday adayı oldunuz neden Elazığ

 

CEVAP- Öncellikle sorunuz için çok teşekkür ederim.Ben kendimi 26 yıldır Elazığlı hissediyorum.Elazığ’da çift ikametgahımızın,evimizin de olması çocuklarımızın her bayramda bizimle Elazığ’a gelmesi,yani Elazığ’la biz irtibatımızı hiç koparmadık Her daim Elazığ la gönül birlikteliğimiz oldu.Bedeni birlikteliğimizde devam etti Oradaki eş ,dost akrabalarımızla görüşmelerimizi aralıksız sürdürdük. Bu gidiş gelişlerimiz esnasında gözlemlediğim bir şey vardı.Elazığ’ın gelişimini sürdüremediğini olduğu yerde durakladığını gördüm. bir Elazığlı olarak üzüntü verici bir durumdu.bu benim için.

 

Küçük illerde vekil olmak gerçekten,zordur.Bunun hepimiz bilincindeyiz.Hele ki bir bayan vekilseniz yıpratılma olasılığınız çok daha yüksektir.Çünkü bizler teşkilatın her kademesinde bulunmuş iyi birer gözlemciyiz aynı zamanda Nerede vekillik yapmak zor nerede değildir onu da iyi biliriz Zorluklara rağmen,yine de bu süreç içerisinde zoru başarmayı seven bir insan profili olduğum için,zoru başarmak istedim.Elazığ’ın gelişimine ekonomik yapısına  bir bayan olarak gözlemlediğim sorunlara Projelerle katkıda bulunmak istedim.Bu ana kadar siyasi arena^da edindiğim tecrübelerimi de   Elazığ halkı ile paylaşmak Bu deneyimlerimi Elazığ’a hizmet olarak götürmek istedim. Elazığ’a faydalı olmanın yanında Elazığ’ın Filiz ablası olmak istedim  Küçük yerlerde sevilmekte çok kolaydır sevilmemekte kendinize inanıyor ve güveniyorsanız ve layığı ile görevinizi yerine getirirseniz halkında takdirini, saygısını,sevgisini, kazanırsınız.

 

İşte ben bunlara inanarak ve kendime de güvenerek,bu yola çıktım.Gönüllere girmek istedim.Gönüllerin Filiz ablası olmak istedim.O yüzden Elazığ’dan aday adayı olmaya karar verdim.

 

SORU   Kadınlarımızın sorunlarını  siyasetçi olarak  gözlemlediğinizi ifade ettiniz .Kadınlara yönelik  projeleriniz nelerdir ?

 

CEVAP- Kadınlar bir kere çok çalışkan ve üretkendir.Yurt dışına gittiğimizde Dünya’daki kadınları tanıdığınız vakit kadınların ne kadar vefakar,cefakar,ve on parmağında on marifet olduğunu gördük. Başka ülkelerde bir kadın bir işi yapıp sadece o işi üstlenirken,Bizim Ülkemizde bir kadın anne olur, bacı olur , kardeş olur, sevgili olur, yar olur,evinin hizmetçisi olur,aşçısı olur yeri  gelir sağlıkçısı,olur,eczacısı olur hemşiresi olur,gerçekten,bir çok görevi üstlenebilme kapasitesine sahiptir Kaldı ki Elazığ’da kadınlarımız el emeği konusunda çok marifetli bu konuda oldukça üretken insanlardır. O bölgeye özgü bastıktan tutunda pekmezi,iğne oyası,bir çok el emeği göz nuru ürünlerimiz var. Bunlarında hepsinin ayrı bir anlamı var .Halk bilimci olduğum için her oyanın ne anlama geldiğini,bizzat öğrenmiştim.

 

Bunları işlerken ne duygularla işlediklerini az çok tahmin edebiliyoruz.Duygularını sessiz, sedasız aktarabildiklerini görmüştük.Bu kadar değerli el emeği göz nuru ürünler yurt dışında çok değerli bulunuyor. Bizim ülkemizde ise sıradan gibi Özellikle dış ülkelerdeki pazarlara açılması,konusunda ben destek vermeyi planlıyordum. Bununla ilgili site çalışması başlatmıştım.İnşallah önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili çalışmalarımız devam edecek.Öyle olunca da kadınlarımız bulundukları yerde kendi ayaklarına gelecek turiste bağlı kalmayacak kendi ürünlerini de tüm dünya ya tanıtma imkanı bularak dışarıdaki firmalarla karşılıklı  bağlantı kurabileceklerdi Birde yöremizde eksik olan,ara elaman açığımız çok fazla aslında bu sorun Türkiye genelinde de var.Özellikle bizler çocuklarımızın Doktor ,mühendis,Avukat  olmasını istiyoruz da arada bir elaman olmasını düşünmüyoruz.Aslında ülkemizin ara elamana çok ihtiyacı var Bu ihtiyaç doğrultusunda  ara elaman yetiştirecek girişimcilik kurslarıyla Bir takım kurumlarla iletişime geçerek,Bunların Elazığ’da açılarak kadınlarımızın yetenekleri doğrultusunda ara elaman,yetiştirtmeleri konusunda  faydalı olmak üzere çalışmalarımız olacak.

 

SORU-  1 Kasım seçimlerinde yeniden aday adayı olmayı düşünüyor musunuz

 

CEVAP-  Her şeyden önce biz görev insanıyız.Bu davanın insanıyız bizi bu davanın içerisinde nereye koyarlarsa biz orada oluruz.Orada çalışmaya devam ederiz .Tabiî ki bu çalışmalarımızı mecliste daha ileri mecralara taşımak arzusu içerisinde  olan insanlarız.Fakat takdir her zaman büyüklerimizindir.Onlar takdir buyururlarsa bizler yolumuza aday olarak ta vekil olarak ta devam ederiz.onların takdiri başka yolda ise o yolda devam ederiz.

 

SORU-  Kadınların mecliste daha fazla yer almasına  Ak parti nasıl bakıyor

 

 CEVAP- Bu konu ile ilgili çalışmalarımız her daim devam ediyor bununla ilgili vekil olmamıza da gerek yok.Kadınlarımızın gerek siyasi alanda gerekse iş   hayatında ve sosyal hayat’ta daha  fazla yer edinebilmesi Ak partinin projeleri arasındadır Ak parti 2001 yılından itibaren,özellikle o güne kadar evinden dışarıya çıkamayan,başı kapalı bir çok kadınımız Ak parti sayesinde siyasette kendilerine yer bulmuşlardır.hatta bunlar güçlenerek,bir çok yönetim kademelerinde de yer almışlardır.Şu anda  başı kapalı bir bakanımız var.

 

 Biz  parti içerisinde  bulunan kadınlarımıza başı kapalı açık diye ayırt etmiyoruz.Biz böyle bir ayrımı kaldırdık.İnsanlar nasıl mutluysa öyle yaşamaları gerektiğine,inanıyoruz.Tabi ki başkalarının hürriyetlerini kısıtlamadan bir birilerine saygı dolu yaklaşımlar mevcuttur .Ve iş hayatına daha fazla kadınımızın  katılabilmesi için Aile bakanlığımız ve meclisteki vekillerimiz bugüne kadar bir çok kanunun çıkması yürürlüğe girmesi uygulanmasında katkıda bulunmuştur.Örnek verecek olursam doğum yapacak kadınlarımıza izin konusunda destek olunması ücretsiz izine ayrılması,anne ve babanın yarı zamanlı çalışabilmesi   kadın girişimcilik hususunda kadınlarımıza ekstra destek verilmesi onların önünün açılması kredi hatta  hibe konusunda oranların artırılması faizsiz kredi uygulaması gibi bir çok olanaklar sunulmuştur.Bu hizmetlerin hepsi Ak parti döneminde gerçekleşmiş hizmetlerdir.Biz bunları geliştirmeyi  nerede noksanlar varsa oradaki noksanlığı  en iyi şekilde doldurmayı planlıyoruz.bu konuda çalışmalarımız devam edecektir.

 

SORU- Koalisyon hükümetlerini nasıl değerlendiriyorsunuz

 

 CEVAP- Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden beri koalisyon hükümetlerinin  en fazla ömrü 2 yıl olmuştur En kısa 2 ay sürmüştür.Ortalama 1,5  yıl ömrü olmuştur.,Eski dönemlere baktığımızda koalisyon hükümetleri dönemlerinde ülke  bir kaosa sürüklenmiştir Ekonomik istikrarda bozulma meydana gelmiş dış ülkelerde itibarında bir zedelenme söz konusu olmuştur.

 

Oysa Ak parti’nin 3 döneminde Allaha şükürler olsun.Ülke kaos ortamından kurtulmuş,ülkemiz dışarıda güçlü bir konuma gelmiştir.İMF ‘ye olan borcumuzu bitirdiğimiz gibi bazı ülkelere borç verir konuma geldik.Ve ülkemiz çok güçlendi.Tabi  bu güçlenmemizi istemeyen,bir takım kesimler,olacaktır.O yüzden bizlerin istikrarlı bir şekilde Tek başına iktidarı destekleyici ortamı yaratarak istikrarı tekrar sağlamamız lazım.Vatandaşın bilinçli olması lazım..Ak partinin yaptıkları ortada şu kısa sürede nasıl demokratikleşme süreci baltalanmak istendi . Halkımızın  bazı gerçekleri gördüğünü ve bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğine kararını da ona göre vereceğine inanıyorum.

 

Ankara’ya kadar gelip bize bu fırsatı yaratan,başta siz olmak üzere Efahaber  çalışanlarına da teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

        

 

ETİKETLER : ak parti filiz kozan efahaber röportaj
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RÖPORTAJ haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
DÖVİZ KURLARI
Kur Alış Satış
Dolar 9.3074 9.3447
Euro 10.8232 10.8666
HAVA DURUMU
ISTANBUL
ARŞİV
- -
ANKET
REFERANDUMU DESTEKLİYORMUSUNUZ?
EVET
HAYIR
SÜPER LİG PUAN DURUMU
EFAHaber

©
Copyright 2020 EFAHaber. Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz